VEKALET İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

Notere aşağıdaki bilgilerinde vekâlette olması gerektiğini söyleyiniz:

Ahzükabz, sulh, ibra, davadan ve temyizden feragat, kabul, vazgeçme, tebliğ alma, mal beyanında bulunma, temlik etme, adli sicil kaydı isteme, yaş ve ad-soyad değiştirme davası açma, adli sicil kaydı isteme.

Şirket adına çıkartılacak vekâletlerde şirket vekâleten şahıs adına asaleten ibaresi kullanmanız halinde bir vekaletle hem şirketiniz için hem de şahsınız için vekalet vermiş olursunuz, gerektiğinde tekrar vekalet çıkarmakla uğraşmazsınız.

Boşanma vekâleti ya da tanıma tenfiz davası olduğu notere mutlaka söylenecek.

Boşanma Vekaleti için Notere iki fotoğrafla ve nüfus cüzdanı- ehliyetle gidilecek. Yabancı ülkede çıkartacaksanız ve o ülkede fotoğraf uygulaması yoksa, şart olmamasına rağmen yetkiliye fotoğraflı vekalet olması konusunda ısrar edin.

Tanıma tenfiz davası için çıkartılacak vekalette tanıma tenfiz vekaleti olduğu belirtilmelidir.

TANIMA TENFİZ DAVASI AÇILABİLMESİ İÇİN KESİNLEŞMİŞ YABANCI MAHKEME BOŞANMA (KARARDA BOŞANMALARINA İFADESİ GEÇMELİ) KARARININ, APOSTILLE BELGESİNİN VE VEKALETLERİN ORİJİNALLERİ İLE RESMİ MAKAMLARCA ONAYLANMIŞ TÜRKÇE TERCÜMELERİNİN TEMİN EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Yurt dışında bulunanlar konsolosluktan vekâletname çıkarabilirler. O ülkenin yetkili mercilerinden de vekaletname çıkarabilirler(örnek noter) ancak bu vekalet için apostil almak ve vekaleti de apostili de Türkçe’ye tercüme ettirmek gerekecektir.

Vekalet Bilgileri

Avukat BANU KIRIMLIER 

Eskişehir Baro Sicil No : 1303

Adres : Kurtuluş Mah. Cumhuriyet Bulvarı Nilgün Sokak Aydoğanlar İş Merkezi No:120/1 D:2 Odunpazarı/ESKİŞEHİR

Eskişehir Vergi Dairesi T.C. 13583150130

E-MAİL : banu@avbanukirimlier.com